$73.27
SSD 2.5" 1TB PNY CS900 SATA 3—
$73.27
The Story
| Technical details | |
| Vendor | PNY Technologies |
| Weight & dimensions | |
| Height | 7 mm |
| Features | |
| Hardware encryption | N |
| Read speed | 535 MB/s |
| Write speed | 500 MB/s |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |
| NVMe | N |
| SSD capacity | 1000 GB |
| Memory type | 3D TLC |
| Component for | PC/notebook |
Description
| Technical details | |
| Vendor | PNY Technologies |
| Weight & dimensions | |
| Height | 7 mm |
| Features | |
| Hardware encryption | N |
| Read speed | 535 MB/s |
| Write speed | 500 MB/s |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |
| NVMe | N |
| SSD capacity | 1000 GB |
| Memory type | 3D TLC |
| Component for | PC/notebook |

























