
The Story
| Voltage | 11,4 V |
| Number of cells | 6 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | DE161 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 5500mAh |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Voltage | 11,4 V |
| Number of cells | 6 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | DE161 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 5500mAh |
























