
The Story
| Voltage | 11.1V |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE178 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 4100mAh |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Voltage | 11.1V |
| Number of cells | 3 |
| Cells technology | Li-Polymer |
| Colour | Black |
| Overdischarge protection | Yes |
| Overcharge protection | Yes |
| Product code | LE178 |
| Manufacturer | Green Cell |
| Capacity | 4100mAh |
























